Про парк| Голосіївський парк

ЗАПРОШУЄМО ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ "ГОЛОСІЇВСЬКИЙ"

Національний природний парк «Голосіївський» — це один з небагатьох нацпарків, розташованих на території мегаполісу.
Загальна площа парку — 10988,14 га, що в 4 рази більше Шевченківського району Києва. Північна частина парку — це приєднаний у 2014 році Святошинсько-Біличанський ліс (6462,62 га). Північна частина парку включає урочища з переважанням широколистяних лісів, таких як Голосіївський ліс (разом з прилеглим до нього Голосіївським парком ім. Максима Рильського), урочищами Теремки і Бичок. Південна частина парку — це піщана надзаплавна тераса Дніпра, вкрита сосновими лісами.
Національний природний парк «Голосіївський» створено відповідно до Указу Президента України від 27 серпня 2007 року № 794. Територія НПП «Голосіївський» знаходиться в південній та північних частинах м. Києва, на захід від Дніпра на крайній півночі лісостепової фізико-географічної зони. В складі рослинного покриву парку виявлено чимало рідкісних видів, які охороняються на різних рівнях — міжнародному, державному та регіональному.
Основною метою діяльності парку є збереження, відтворення та раціональне використання особливо цінних природних комплексів та об’єктів північної частини Лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення, а також для поліпшення екологічного стану міста Києва.

Об'єкти природно-заповідного фонду на території НПП

Історико-культурні цінності

Інфраструктура

Цікава інформація

Науково-популярні та краєзнавчі статті