Флора

 • Флора

  У НПП «Голосіївський» ведеться робота по інвентаризації видів рослинного і тваринного світу. Найбільш дослідженою територією є територія, яка репрезентує північну частину Лісостепу. За матеріалами науковців Парку в цій частині наводиться 752 види вищих судинних рослин природної флори, 150 культурних видів без природного відновлення, а також 155 видів мохоподібних.
 • Рослини НПП «Голосіївський». Сон лучний (Pulsatilla pratensis (L.) Mill. s.l.) та сон розкритий (Pulsatilla patens (L.) Mill.)

  Сон-трава – мабуть, одна з найбільш яскравих ранньовесняних рослин. На території національного природного парку «Голосіївський» зростає два види цих напрочуд чарівних та тендітних рослин.
 • Весняні квіти НПП "Голосіївський"

  В природних умовах на території України весняні квіти трапляються майже в будь-якому середовищі – від лук та степових ділянок до боліт та лісів. На території національного природного парку «Голосіївський» переважають саме лісові весняні квіти, оскільки понад 90% площі НПП вкрито лісами.
  Які ранньоквітучі рослини зростають у лісах НПП «Голосіївський», чому вони квітують саме навесні, чи всі весняні квіти схожі між собою? Спробуємо розібратись.