Ознайомча екскурсія для людей з обмеженими можливостями

25 квітня 2018 року в рамках співпраці НПП «Голосіївський» та Громадської організації «Український інститут сліпих» проведено екскурсію по маршруту екологічної стежки «Перстень Мавки», що знаходиться на території НПП «Голосіївський» неподалік від Національного музею народної архітектури і побуту України у Пирогові.

"Екскурсія для людей з обмеженими можливостями"

До групи учасників увійшли представники кафедри тифлопедагогіки НПУ ім. М.П. Драгоманова в складі: зав. кафедрою, доктор психол. наук, проф. Є.П. Синьова, кан. психол. наук, доцент О.О. Сасіна, кан. психол. наук, доцент Ю.В. Тімакова, кан. психол. наук, доцент О.М.Паламар, очільник ГО «Український інститут сліпих» канд..біол. наук, доцент Ю.О. Войтюк з групою студентів 2 та 3 курсу.

Участь у заході також взяли співробітники Київського центру незрячих (комунальна реабілітаційна установа при департаменті соц. політики КМДА) в особі директора С.А. Васіна та його співробітників. Цікавим виявився маршрут і для співробітників Інституту ботаніки НАН України на чолі з зав. відділом мікології доктором біол. наук, проф. В.П Гелютою, ст. наук. співр. канд. біол. наук М.П. Придюком та канд. біол. наук, ст. наук. співр. М.М. Зиковою.

Загалом група налічувала 32 особи.

"Екскурсія для людей з обмеженими можливостями"

Фахівці НПП «Голосіївський» в складі заступника директора з науково-дослідної роботи, к.б.н. О.І.Прядко, О.Л.Андрієвської (відділ науки), к.ф.н. О.Т.Крижанівської (відділ екоосвіти), А.В.Іваненко (відділ рекреації) провели цікаву екскурсію. Відвідувачі дізналися про історію створення НПП «Голосіївський», про важливість цієї події для збереження природи та охорони довкілля міста, були ознайомлені з рослинним і тваринним світом масиву, легендами, пов’язані з територією, де проходить екологічна стежка, прислухалися до співу пташок, пробували на дотик кору та листя дерев.

"Екскурсія для людей з обмеженими можливостями"

 

"Екскурсія для людей з обмеженими можливостями"

По закінченні екскурсії відбулась нарада керівників згаданих організацій, на якій  було відмічено важливість таких заходів для людей з вадами зору, необхідність їх спілкування з природою та отримання інформації про неї, обговорювалися плани спільної діяльності на майбутнє, способи подачі матеріалу, можливості облаштування стежки з урахуванням потреб відвідувачів з обмеженими можливостями.

"Екскурсія для людей з обмеженими можливостями"