Інфраструктура| Голосіївський парк

ЗАПРОШУЄМО ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ "ГОЛОСІЇВСЬКИЙ"

Інфраструктура (рекреаційна + навколо парку готелі , кафе , вело-та лижні проекти , зупинки транспорту за номерами маршрутів.)

У межах Парку та на прилеглих територіях присутні наступні заклади культури: Голосіївський парк культури і відпочинку імені Максима Рильського; Національний комплекс «Експоцентр України» (у минулому ВДНГ); Національний музей народної архітектури та побуту України (у Пирогово). Крім того, слід згадати музеї при Головній астрономічній обсерваторії НАНУ та Інституті бджільництва ім. П.І. Прокоповича НАГАНУ.

Голосіївський парк культури і відпочинку імені Максима Рильського розташований у південній частині міста Києва, у Голосіївському районі, у місцевості Голосів, вздовж проспекту 40-річчя Жовтня.

Закладений у 1957 році у північній частині Голосіївського лісу. Оголошений пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення постановою Ради Міністрів УРСР від 29.01.60 р. № 105, перезатверджений постановою колегії Держкомприроди УРСР від 30.08.90 р. № 18. Площа - 140,9 га.

Парк має елементи паркового та ландшафтного дизайну, алеї із ліхтарями, мережу доріжок, лави; тут розміщені містечко атракціонів, дитячі майданчики, колишні танцмайданчик та літній кінотеатр, а також кілька кафе.

Голосіївський парк імені Максима Рильського як культурний заклад є перспективним у співпраці з адміністрацією Парку у наступних напрямках:

-проведення спільних фестивалів та інших масових заходів;

-проведення пізнавальних та еколого-освітніх екскурсій;

-розповсюдження інформації щодо еколого-освітньої діяльності Парку;

-проведення науково-технічних рад, конференцій, семінарів.

Національний музей народної архітектури та побуту

Музей являє собою експозицію під відкритим небом етнографічних районів країни. Був заснований у 1969 році. За час існування музею на його території сконцентровано більше двох сотень різних будівель, які символізують свої регіони й історичні періоди країни.

Музей народної архітектури та побуту є перспективним у співпраці з адміністрацією Парку у напрямках:

-проведення спільних фестивалів, народних свят та інших масових заходів;

-проведення спільних екскурсій, що включають еколого-просвітні та культурні компоненти;

-розповсюдження інформації щодо еколого-освітньої діяльності Парку.

Національний комплекс «Експоцентр України» – організатор міжнародних та національних виставок і ярмарків, потужний демонстраційний центр досягнень України в економічній, науковій, виробничій, гуманітарній та інших галузях. Виставковий центр діє з 1958 року. Він є членом Світової Асоціації Виставкової Індустрії (UFI), Виставкової федерації України (ВФУ), а також входить до складу Російського Союзу виставок і ярмарків (Росія).

Щороку на виставкових площах Експоцентру України проводиться близько 80 виставкових заходів, з яких половина – міжнародні та національні спеціалізовані виставки, решта – виставково-конгресні, ділові, корпоративні, спортивні, святкові заходи. У виставках щорічно беруть участь експоненти з 20 країн світу.

Національний комплекс «Експоцентр України» є перспективним у співпраці з адміністрацією Парку у наступних напрямках:

- проведення природоохоронних та екологічних виставок;

-розповсюдження інформації щодо еколого-освітньої діяльності Парку;

- бази налагодження контактів та залучення партнерів.

Головна астрономічна обсерваторія НАН України

Головну астрономічну обсерваторію (ГАО) НАН України засновано 17липня 1944 р. з ініціативи відомого вченого, астронома й геофізика, Олександра Яковича Орлова (1880 - 1954). Розташована в Голосіївському лісі.

ГАО проводить наукові дослідження за такими напрямами: позиційна астрономія та космічна геодинаміка; фізика Сонця й тіл Сонячної системи; фізика й еволюція зір і галактик; фізика космічної плазми; астрономічне та космічне приладобудування. Обсерваторія займає провідне місце в Україні з багатьох напрямів астрономії та астрофізики, а саме: дослідження обертання Землі й побудова координатних систем у космічному просторі, фізика фотосфери Сонця й тіл Сонячної системи, формування й еволюція зір і галактик та ін.

На території ГАО працює Музей історії ГАО НАН України, створений у 2004 р. до 60-річчя ГАО. У музеї висвітлено сторінки заснування і розвитку Обсерваторії, зберігаються перші телескопи. Крім того, ГАО проводить науково-популярні лекції для всіх бажаючих та влаштовує спостереження за небесними тілами.

ГАО є перспективним у співпраці з адміністрацією Парку у напрямках:

- проведення спільних комплексних природничих екскурсій та заходів;

- розповсюдження інформації щодо еколого-освітньої діяльності Парку.

Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича, НААН України

Інститут здійснює науково-методичне керівництво і координацію наукових досліджень, що проводяться організаціями, установами та навчальними закладами, господарствами різних форм власності при вирішенні ними науково-технічних проблем та завдань галузі.

На базі Інституту діє Спілка пасічників та Асоціація апітерапевтів України, Національна асоціація пасічників України «Укрбджолопром», фонд Петра Прокоповича. Створено музей бджільництва, де представлено історичні етапи розвитку бджільництва та сучасні технології. Працює наукова бібліотека інституту, яка містить ряд рідкісних видань з історії бджільництва, технології бджоловедення, переробки продуктів бджільництва.

Музей бджільництва є перспективним у співпраці з адміністрацією Парку у напрямках:

-проведення спільних фестивалів, інших подібних масових пізнавальних заходів;

-проведення спільних комплексних екскурсій, що включають компоненти дбайливого ставлення до здоров’я та еколого-освітні компоненти ;

-розповсюдження інформації щодо еколого-освітньої діяльності Парку.