Позиція НПП «Голосіївський» щодо інформації, оприлюдненої в соціальних мережах щодо планів «про майбутню реконструкцію парку Рильського»

12 лютого з дописів користувачів фейсбук адміністрація НПП «Голосіївський» дізнались про чергову спробу «реконструювати парк Рильського». Звертаємо увагу громадськості, природоохоронців, міських чиновників та місцевих депутатів, що територія,  про яку йде мова в дописах п.Михайла Погребиського та п.Олесі Пинзеник крім іншого включена до національного природного парку «Голосіївський» як територія без вилучення у землекористувача. Національний природний парк «Голосіївський» був створений Указом Президента в 2007 році, і саме в ньому визначається, які конкретно території входять до парку і хто ними розпоряджається. На сьогоднішній день близько  85% території НПП «Голосіївський»  господарюють комунальні підприємства, які підпорядковані місту Київ.

Визначення відповідно до стратегії та  виконання конкретних ефективних заходів з розвитку парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів на п’ять років визначено в Проекті організації території Національного природного парку “Голосіївський”, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів

Саме через це будь-які реконструкції на території НПП мають проводитись тільки після отримання відповідного дозволу та погодження на науково-технічній раді Парку. Офіційні листи з цього приводу будуть направлені в понеділок до Київського міського голови та очільника Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

Нагадуємо, що відповідно до Положення парк створений з метою збереження, відтворення, раціонального використання особливо цінних природних комплексів та об’єктів Київського Полісся, а також поліпшення екологічного стану Києва.