Папороть, заввишки більша за людину

Папороті належать до однієї з найдавніших груп рослин на Землі. Нині вони розповсюджені по всіх континентах і представлені різними життєвими формами. В умовах помірних широт кількість видів папоротей незначна. Наприклад, в Україні їх зростає 55 видів. Це – переважно багаторічні рослини.

Знайомтесь з однією з найбільш високих папоротей, що зростає в лісах НПП «Голосіївський».

Відвідуючи ліс, ви, напевне, неодноразово милувались різноманітними папоротями, які поодиноко або куртинами зростають серед трав’яного покриву, вирізняючись своєрідним мереживним листям. Одним із поширених представників відділу Папоротеподібних у складі флори НПП «Голосіївський» є орляк звичайний Ptheridium aquelinum. А чи відомий вам його близький родич – орляк сосняковий Ptheridium pinetorum? Він трапляється в парку значно рідше. Рослина може сягати висоти 1,5 м і, в порівнянні з орляком звичайним, відрізняється більш «ажурним» малюнком листя. Також є чимало інших, менш помітних, відмінностей у будові цих двох видів.

Орляк сосняковий виявлений нами під час польових досліджень у Святошинському лісництві (Святошинсько-Біличанське природоохоронне науково-дослідне відділення Парку) у дубово-сосновому лісі під пологом ліщини звичайної.
 

Папороть орляк сосняковий
Співробітники наукового відділу НПП "Голосіївський" поруч із орляком сосняковим (Святошинсько-Біличанське ПНДВ)