Виявлено нове місце зростання рідкісного виду рослин в НПП «Голосіївський»
Незважаючи на кінець осені, співробітники наукового відділу НПП «Голосіївський» продовжують польові дослідження, спрямовані на вивчення біорізноманіття території НПП.
8 листопада в заповідній зоні НПП «Голосіївський» на території Лісниківського ПНДВ (південна частина парку) виявлено нове місце зростання одного з найбільш рідкісних видів рослин із Червоної книги України – вовчих ягід пахучих (вовче лико пахуче, боровик) Daphne cneorum L. На схід від Подільської височини в Україні цей вид трапляється лише в Київській та Черкаській областях. Запашна та яскрава рослина інтенсивно зривалась на букети, що стало одним з чинників значного скорочення популяцій виду.

Квітують вовчі ягоди пахучі дуже рано (у квітні – на початку травня) рожевими, зібраними в пучки на кінці стебла квітами. Стебло у цієї рослини лежаче, висхідне (часто укорінюється в місцях доторкання з ґрунтом). Знайти такий невисокий кущик у літньому травостої дуже непросто. Восени, на жовтому тлі опалого листя вовчі ягоди пахучі стають добре помітними завдяки своїм темно-зеленого кольору шкірястим зимозеленим листочкам.

Нова популяція, виявлена у сосновому лісі зеленомоховому на терасі Дніпра, нараховує біля 100 екз. – вона, як і декілька винайдених найдених раніше куртин, стане об’єктом постійних моніторингових досліджень.




