Перші пробудження підсніжника білосніжного в 2019 році

Весна поступово крокує територією національного природного парку «Голосіївський». Одним із перших у нашій флорі з’являється підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis L). НПП «Голосіївський» є надзвичайно цінною територією у місті Києві з точки зору збереження цього виду з Червоної книги України у природному середовищі. Поява та стадії його вегетації, бутонізації та масового квітування залежать від особливостей погодних умов поточного року та місцезростань. 

Підсніжник білосніжний

В 2019 році лютий виявився досить теплим, тому перше пробудження підсніжника білосніжного в центральній частині НПП на одному із південних схилів у Голосіївському лісі ми спостерігали 14-15 лютого, а в південній частині НПП (урочище «Лісники») - 17 лютого.

На дослідній моніторинговій ділянці, створеній з метою відновлення рідкісних видів (біля адміністративного офісу парку) 27-28 лютого цей символ весни уже милує око.

Слід відмітити, що враховуючи особливості температурного режиму та достатню кількість вологи, вегетація і бутонізація первоцвіту у цьому році відбувається одночасно.

Підсніжник білосніжний