Ландшафти та екосистеми

  • Водно-болотні комплекси НПП «Голосіївський»

    2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь. Хоча водно-болотні угіддя (ВБУ) міжнародного значення на території НПП «Голосіївський» відсутні, але тут є водно-болотні комплекси, що характеризуються цінним біорізноманіттям – у межах м. Києва вони відіграють значну природоохоронну, рекреаційну та еколого-просвітницьку функції.
  • 2-го лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

    Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається з 1997 року на честь підписаної 2 лютого 1971 року в місті Рамсар (Іран) міжнародної конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів.
  • Ліси

    Листяні, мішані та хвойні (соснові) ліси різного ценотичного складу займають більше 90 % від загальної площі НПП «Голосіївський».
  • Водойми

    Гідрографічну сітку території НПП складають, головним чином, малі річки: притока Дніпра Віта (з озером Шапарня), малі річки басейну р. Ірпінь– Нивка, Любка, Котурка, струмки Голосіївського лісу з каскадами ставків - Горіхуватський, Голосіївський, Китаївський.
  • Луки

    Лучна рослинність на території НПП «Голосіївський» займає незначні площі. В лісостеповій частині НПП (тераси Дніпра та долина р. Віта поблизу Конча-Заспи, Київське лесове плато в Голосієві) на невеликих площах луки зустрічаються в заплаві Віти та на «післялісових» галявинах в урочищі Теремки.