Нова екостежка в НПП "Голосіївський"

В національному природному парку «Голосіївський» з’явилася інтерактивна екостежка, яка покликана поширювати в доступній формі знання про природу та залучати жителів міста до прогулянок на свіжому повітрі.

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі
На локації, присвяченій птахам

Відкриття екостежки, створеної спільними зусиллями НПП «Голосіївський», піар-агенції Gres Todorchuk PR, INTERTOP Ukraine та Мінприроди України, відбулось 24 травня 2019 року.

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі
Відкриття екостежки. Зліва направо: в.о. директора НПП "Голосіївський" Олександр Чорнобров, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, CEO INTERTOP Ukraine Сергій Батрітдінов, співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь, спеціально запрошений гість - телеведуча Ольга Фреймут.

 

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі

 

Екостежку довжиною 2,7 км прокладено в Голосіївському лісі, центральній частині НПП «Голосіївський». По маршруту розставлені інформаційні стенди та різноманітні цікаві підказки, які допомагають відвідувачам пізнавати природу, бачити, чути та розуміти ліс.

Під час подорожі можна буде познайомитись з Голосіївським лісом та його мешканцями, дізнатись, яким чином всі вони між собою взаємопов’язані, потрапити у кілька різних лісових екосистем, послухати спів птахів, вгадати дерево за його листям, навчитись відрізняти саркосцифу від аурикулярії, порівняти розмах своїх рук з розмахом крил птахів, а свої сліди − зі слідами тварин, побачити найбільший дуб лісу обхватом 7 метрів, запам’ятати кілька простих способів піклуватись про природу, спробувати зобразити лісовий пейзаж на спеціально встановлених мольбертах та багато іншого.

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі
На локації, присвяченій тваринам

 

Екостежка в Голосіївському лісі
На локації, присвяченій ставку Дідорівка

 

Відкриття екостежки
На локації про рослини

У відкритті брали участь всі причетні до створення Екостежки, зокрема:
•    Василь Полуйко – Заступник Міністра екології та природних ресурсів України;
•    Олександр Чорнобров – в.о. директора НПП «Голосіївський»;
•    Сергій Батрітдінов – CEO INTERTOP Ukraine;
•    Валерія Толочіна – директор по маркетингу INTERTOP Ukraine,
•    Ярослава Гресь – співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR.
 

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі
Зліва направо: Сергій Батрітдінов – CEO INTERTOP Ukraine, Олександр Чорнобров – в.о. директора НПП «Голосіївський», Валерія Толочіна – директор по маркетингу INTERTOP Ukraine

В НПП «Голосіївський» це п’ята обладнана екостежка. Всі вони поки що прокладені в Голосіївському лісі, який є найбільш відвідуваною частиною НПП. В цьому році також перебувають в розробці ще дві екостежки, присвячені ролі мертвої деревини в житті лісу та урочищу «Лісники», яке знаходиться в південній частині НПП «Голосіївський» неподалік мікрорайону Конча-Заспа. Остання стежка була розроблена на початку 2000-х років ще до створення національного природного парку. Зараз планується надати їй друге життя.

Екостежка в Голосіївському лісі
На локації, присвяченій грибам, лишайникам та аерофітним водоростям

 

Відкриття екостежки в Голосіївському лісі