Захід «Кажани Києва: знайомство»

28 травня в НПП «Голосіївський» відбулася лекція «Кажани Києва: знайомство». Захід був організований та проведений зусиллями ГО «Зелений ліхтарик», Олени Годлевської (Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена) та національного природного парку «Голосіївський».

Лекція про кажанів НПП "Голосіївський"

 

Під час лекції можна було дізнатись, хто такі кажани, де вони мешкають, який спосіб життя ведуть, як орієнтуються у темряві, чим харчуються, яку роль виконують і чому є вразливими.

Після цікавої лекції слухачі мали можливість на практиці ознайомитись з роботою портативних детекторів, за допомогою яких спеціалісти-хіроптологи фіксують ультразвукові "голоси" кажанів. Над ставком Дідорівка завдяки детекторам було зареєстровано та визначено 4 видів кажанів - вечірницю руду, нетопира лісового, нетопира-пігмея та нічницю водяну (всі ці види занесені до Червоної книги України).

Лекція про кажанів НПП "Голосіївський"

 

Лекція про кажанів НПП "Голосіївський"

 

Голосіївський ліс, з його великою кількістю старих дуплястих дерев, є сприятливим середовищем для мешкання кажанів. А відкриті простори над водоймами - зручні ділянки для їх полювання на комах. Саме тому Голосіївський ліс має велике значення для збереження кажанів, а місцем проведення заходу був обраний один із ставків Голосіївського лісу - Дідорівка.
 

Лекція про кажанів НПП "Голосіївський"