Прес-конференція на тему "Київські ліси від знищення може врятувати лише збільшення заповідної зони в національному природному парку "Голосіївський"

02.02.2022 в інформагенстві УНІАН відбулася прес-конференція про розширення заповідної зони НПП Голосіївський.

 

У ній взяли участь Голосіївський національний природний парк та київські громадські екологічні організації - Спілка захисту Голосіїва, Комітет захисту Біличанського лісу, Ландшафтна ініціатива та Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

Як відомо, на повістці дня була тема розширення заповідної зони НПП Голосіївський. 

Природоохоронне законодавство України, міжнародні угоди та директиви Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу вимагають доведення площі заповіданої території у національних природних парках не менш ніж до 20 відсотків. Наразі у «Голосіївському» площа заповідної зони становить 1422,26 га, або лише 12,9% від загальної площі. А частка заповідної зони у землекористувачів «Голосіївського» не перевищує 10%. Так, зовсім немає заповідної території у користуванні КП УЗН Голосіївського району Києва, КП «ЛПГ «Конча-Заспа». У Святошинського лісопаркового господарства заповідними є лише 9,3% території. 

Директор КЕКЦ Володимир Борейко підкреслив, що наявність заповідної зони для повноцінної охорони біорізноманіття є вкрай важлива. Так, заказник «Лісники», який одразу увійшов до заповідної зони Голосіївського нацпарку, ніяк не постраждав від рубок, оскільки вони там виключені. Тому там збереглася велика кількість унікальних видів рідкісних рослин. Нещодавно ботаніки знайшли там 1 новий для науки вид папороті, 2 нових для України види папороті, 8 видів папоротей вперше для рівнинної частини України, 17 видів папоротей нових для Київської області.

Однак там, де ведуться рубки, старих дерев практично немає, то й папороті теж немає. Майже немає там і червонокнижних тварин і рослин. За нашими розрахунками кількість біорізноманіття у заповідній зоні Лісники у 2-10 разів вища, ніж у господарській та рекреаційній зонах Голосіївського нацпарку. Тому важливо розширювати заповідну зону.

Михалко Михайло Юхимович (ГО Спілка порятунку Голосієва)
Михалко Михайло Юхимович (ГО Спілка порятунку Голосіїва)
Світлана Корольонок (ГО Спілка порятунку Голосієва)
Світлана Корольонок (ГО Спілка порятунку Голосіїва)