16-та річниця від створення НПП "Голосіївський"

27 серпня 2007 року було підписано Указ Президента України про створення Національного природного парку "Голосіївський". В цьому році, НПП "Голосіївський" відзначив свою 16-ту річниці від створення.

Створення НПП "Голсоіївський" це не просто черговий обʼєкт природо-заповідного фонду України. Це унікальний приклад збереження природних комплексів та обʼєктів всередині багатомільйонного міста. Парк займає 1/8 території столиці, і є потужним оазисом життя як для мешканців природних екосистем Києва, так і для містян.
Мати стільки заповідних територій, в суворих бетонно-асфальтних умовах міста, це надзвичайно цінний скарб для здоровʼя і благополуччя людей. Оскільки ліси НПП "Голосіївський" є, без сумніву, найбільшими легенями Києва. 

Колектив НПП "Голосіївський"
Колектив НПП "Голосіївський" разом з ПЛАСТ

З нагоди святкової дати, працівники парку провели еколого-освітній захід для його відвідувачів. Під час заходу, люди мали нагоду прийняти участь у творчих майстер-класах, пограти у еко-ігри та дізнатись про важливість та роль парку в екосистемі міста та всієї мережі природоохоронних територій України. 

Екологічні ігри для відвідувачів
Екологічні ігри для відвідувачів

Під час заходу у відвідувачів була чудова нагода прийняти участь в екскурсії Горіхуватським водотоком під егідою науковців парку. Фахівці оповідали про цінності Горіхуватських ставків, їх флористичне та фауністичне наповнення, а також про історію цих водойм у житті місцевих жителів.

Екскурсія вздовж Горіхуватського водотоку
Екскурсія вздовж Горіхуватського водотоку

Із дружнім візитом на захід завітали і ідейні партнери парку. Серед них Київський Міський Будинок Природи, який єднає киян і природу протягом останніх шістдесяти років та Київський зоологічний парк загальнодержавного значення, який є, поза іншим, установою, що опікується в своїх стінах вразливими та рідкісними видами тварин.
Також, на заході були присутні представники українського скаутингу - київський осередок ПЛАСТу, разом з якими в цьому році було розпочати співпрацю, в рамках якої розроблено і реалізовано екологічну програму для дітей "Юні рейнджери".
 

Працівники КиївЗоо на святі НПП "Голосіївський"