Береза повисла (Betula pendula Roth.)
Береза повисла (Betula pendula Roth.)
Береза є деревом-піонером, тобто одним з перших, що виростають на безлісих територіях - місцях рубок, болотах, покинутих полях, пісках тощо. Береза виробляє близько мільйона насінин щороку. Її насіння надзвичайно легке, швидко переноситься вітром на великі відстані і падає на землю за кілометри від материнських дерев. Береза повисла, як і більшість інших видів берез, дерево недовговічне і рідко досягає віку 100 років.
В національному природному парку "Голосіївський" зростають 4 види берез - береза повисла (найбільш поширена), береза пухнаста, береза темна та береза низька. Останні два види є рідкісними, внесені до Червоної книги України і охороняються на державному рівні.


Цікаві факти про березу:
1. Береза є деревом-піонером, яке одним із перших освоює безлісі території.
2. Одна береза виробляє близько мільйона насінин щороку.
3. Береза дуже невибаглива і швидко розростається навіть у складних кліматичних умовах та на несприятливих для багатьох інших дерев грунтах, наприклад, в болотистих місцевостях; характеризується високою морозостійкістю.
4. Більшість видів берез, поширених у світі, мають темне забарвлення кори. Навіть береза повисла має форми із темною корою.
5. В Україні є береза-ендемік - береза Клокова, яка зростає лише на Поділлі (ендеміки - види, що зустрічаються у світі лише на обмеженій території.
Береза Дніпровська, яка в Україні зустрічається в долинах річок Дніпро, Південний Буг та Сіверський Донець, також має обмежений ареал і поширена лише у Східній Європі.


До екостежки "Ліс і клімат"
Опис маршруту
Клен гостролистий. Черешня. Граб звичайний. Липа серцелиста (дрібнолиста). Береза повисла. Ясен звичайний. Дуб Червоний. Дуб звичайний.