Челендж “Збережи первоцвіти!”

Челендж “Збережи первоцвіти!”

Громадська організація «Пласт - національна скаутська організація України» спільно з Національним природним парком “Голосіївський” запускають челендж “Збережи первоцвіти! ”. Цей челендж навчить берегти природу і буде цікавим в проходженні як для дошкільнят (пластунів пташат), так і для учнів молодшої та середньої школи (новацтва та юнацтва).

Завдання челенджу за посиланням внизу сторінки.

Збережи первоцвіти!


Первоцвіти – це не просто перші весняні квіти. Вони відіграють важливу роль у природі. На жаль, щороку через масове зривання, продаж та знищення їх кількість стрімко зменшується. Якщо ми не почнемо діяти зараз, деякі види можуть зникнути назавжди.

Запрошуємо всіх бажаючих сформувати свою команду і кинути собі виклик.  Вчителі, пластові виховники та просто батьки з дітьми можуть сформувати свою команду.

Челендж “Збережи первоцвіти” – це 5 тижнів цікавих завдань, які можна виконувати зі своєю командою дітей (від 6 до 12 осіб), віком від 3 до 18 років.

Легенда заходу: Колись зима намагалася залишитися назавжди, і лише Ключі Сонця – тендітні, але сильні первоцвіти – могли відчинити двері весни. Проте їх потрібно було берегти, адже зірвані квіти втрачали свою силу. Сьогодні ця легенда нагадує нам: щоб весна завжди приходила вчасно, ми повинні зберегти первоцвіти та залишити їх лісу! Долучайся до челенджу – стань другом весняних квітів!

Умови участі в челенджі:

(1) Зареєструй свою команду 

Для реєстрації потрібно заповнити гугл-форму не пізніше 1.03.2025 18:00. У полі “назва команди” пластуни вказують назву свого гуртка/рою/гніздечка тощо. Не пластуни (навчальні заклади та інше) можуть придумати назву для своєї команди.

 

(2) Виконай щотижневе завдання челенджу

Щоп’ятниці на сайті nppg.gov.ua та на сторінці екологічної служби Пласту публікуватимуться завдання, які потрібно виконати разом зі своєю командою протягом тижня. Дедлайн виконання завдань: неділя наступного тижня, 23:59.

Старт челенджу - 3 березня 2025 р., завершення - 13 квітня 2025 р.

Графік виконання завдань


Результати челенджу будуть оголошені і опубліковані 22 квітня в День Землі. 

 

(3) Щоб підтвердити виконання завдання:

  •  зроби допис у фейсбуці чи інстаграмі (зазнач, що береш участь в акції «Збережи первоцвіти», та опиши результати), з фото чи відео -підтвердженням виконаного завдання. Дедлайн публікації: неділя відповідного наступного тижня, 23:59.

На момент проведення челенджу сторінка, на якій учасники публікують свої дописи, має бути відкритою (публічною), як і сам допис, щоб ми мали змогу переглядати ваші публікації. 

Мова заходу і всіх публікацій від учасників: виключно українська!

(4) Під дописом із виконаним завданням обов’язково постав хештеги 

#збережи_первоцвіти_2025 #Пласт #нашнацпарк 

Можна тегати @

https://www.facebook.com/PlastUA?locale=uk_UA

https://www.facebook.com/golospark?locale=uk_UA

https://www.facebook.com/plast.ecodepartment?locale=uk_UA
 

(5) Щоб підтвердити виконання завдання заповни гугл-форму (буде доступна зі стартом челенджу)

У ній надай посилання на допис з виконаним завданням. Щотижня буде нова форма для звітності, посилання на яку ти отримаєш разом із завданнями відповідного тижня.

Дедлайн для виконання завдань та публікації фото-підтвердженням виконаного завдання однаковий щотижня: неділя 23:59. Завдання, виконані/завантажені зі спізненням - тобто після дедлайну - не будуть зараховуватися, тож радимо не зволікати та не відкладати завантаження завдань на останній момент. Незважаючи на це, ми заохочуємо команди продовжувати брати участь у челенджі, навіть якщо деякі із завдань не було виконано або було виконано не вчасно.

 

• Ті, хто вчасно виконають усі завдання челледжу, отримають заохочувальні призи та відзначки (значки з символікою заходу, які можна зачепити на рюкзак чи сумку).

У разі виникнення питань, звертайтеся до Біль Дани, координаторки заходу: bil.danar@gmail.com

Захід відбувається у партнерстві з:

  • Youtube-каналом “Довколаботаніка” та його автором - науковцем та автором книжок Олексієм Коваленко.
  • Центр вивчення природи, культури та архітектури «Озеро Супій».
  • Youtube канал «Супій на виїзді», засновник Довгалюк Євгеній.


Завдання на Челендж тут!



Підготуйся до челенджу вже!

Дізнайся більше про первоцвіти на сторінці НПП "Голосіївський" 

Чому варто оберігати первоцвіти? - розмова з Тетяною Никирсою, пластунка, кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

Детальніше про національні парки та заповідники (та про первоцвіти, які ростуть у них)

Придбати довідник про первоцвіти (кольорове видання з фотографіями, підготовлене спільнотою науковців-ботаніків Флора України та Українською ботанічною ініціативою)