Небезпечна рослина - борщівник Сосновського!

До уваги відвідувачів. Небезпечна рослина – борщівник Сосновського!

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) — отруйна багаторічна карантинна рослина родини Зонтичних (Apiaceae). Виростає у висоту до 3 метрів і належить до найвищих трав'янистих рослин України. Цвіте з липня по серпень, під час цвітіння привертає увагу неймовірно великими суцвіттями.

Борщівник. НПП "Голосіївський"
Борщівник Сосновського - небезпечна рослина, що може викликати серйозні опіки шкіри

Контакт з частинами борщівника (листя, пагін) викликає подразнення та опік шкіри за рахунок того, що сік рослини під дією ультрафіолетового (зокрема, сонячного) випромінювання набуває токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Ознаки ураження: почервоніння, локальний набряк, пекучий біль; у важких випадках – пухирі з прозорою рідиною.

Перша допомога при опіках борщівником Сосновського.
Після контакту з борщівником важливо ретельно промити уражену ділянку шкіри водою, щоб зупинити дію речовини. Необхідно також накласти суху чисту пов’язку. Після надання першої домедичної допомоги потрібно звернутися до лікаря, щоб уникнути запалення на шкірі, яке довго загоюється.

Борщівник. НПП "Голосіївський"
Борщівник Сосновського над ставом поблизу Свято-Троїцького монастиря (Китаївської пустині)

На території НПП «Голосіївський» найчастіше зустрічається поблизу каскаду Китаївських ставків та в урочищі Теремки. Просимо бути обережними та уважними.

Борщівник. НПП "Голосіївський"
Борщівник Сосновського в урочищі Теремки
Борщівник. НПП "Голосіївський"
Борщівник Сосновського на березі ставу Китаївського каскаду