Участь НПП "Голосіївський" в конференції, м. Чернігів

Співробітнтики національного природного парку «Голосіївський» взяли участь у ІІ міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми екології та еволюції екосистем в умовах трансформованого середовища», яка відбулася 11–12 жовтня 2018 р. в м. Чернігів, виступивши із доповідями та презентаціями . 

Конференція Чернігів

Організаторами конференції виступили Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Міністерства освіти та науки України, Державна установа «Інститут еволюційної екології Національної академії наук України», Міністерство екології та природних ресурсів України, Мезинський національний природний парк, Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи, Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації. 

Конференція Чернігів

Основні напрями конференції: 
1. Історія вивчення біорізноманіття та ландшафтів 
2. Структурно-функціональна організація біосистем та їх адаптація до умов трансформованого навколишнього середовища. 
3. Теоретичні та практичні засади збереження й раціонального використання біотичного та ландшафтного різноманіття. 
4. Сучасний стан інтродукційних рослин. Озеленення населених пунктів 
5. Сучасні проблеми агроекології. 
6. Еколого-освітні, еколого-етичні проблеми в системі освіти, культури та виховання.

Конференція Чернігів

Перший день конференції проходив на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка м. Чернігів. Базою на час другого дня роботи став Мезинський національний природний парк (с. Деснянське, Коропський район).

Матеріали конференції оформлені у збірник наукових праць.

 Під час пленарного засідання науковці різних напрямків обговорювали питання охорони і збереження біотичного та ландшафтного різноманіття в природних та урбанізованих екосистемах. Учасники конференції мали змогу ознайомитись із виставковими експозиціями наукової бібліотеки НПП «Голосіївський» та Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні». В рамках конференції також пройшла виставка-конкурс осінніх композицій учнів загальноосвітніх навчальних закладів Чернігова і студентів Національного університету «Чернігівський колегіум». Виконавці найкращих композицій отримали подарунки від Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та НПП «Голосіївський». Учасники конференції посадили «дерево миру» на території Університету.

Конференція Чернігів

Організатори конференції підготували також цікаву екскурсійну програму містом «Чернігів древній та сучасний». Гості відвідали історичний музей імені Тарновського і дуже вдячні адміністрації музею, Трухан О. за гарну і змістовну екскурсію експозиціями музею та містом Чернігів.

Другий день роботи конференції проходив на території Мезинського національного природного парку. Успішно пройшли секційні засідання, виступи, обговорення. Учасники конференції познайомилися з роботою Мезинського НПП та історією краю, відвідавши Мезинський археологічний науково-дослідний музей.

Конференція Чернігів
Учасники конференції біля Мезинського археологічного музею

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА на території візит-центру Мезинського національного природного парку учасниками конференції закладено алею шевченківських дубів, переданих із Черкащини – батьківщини Т.Г.Шевченка, а також висаджено реліктову рослину – гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba).

Конференція Чернігів

Древня чернігівська земля пишається багатством свого краю та щиро відкрила свої шатра перед учасниками наукової конференції