Територіальна структура

Національний природний парк «Голосіївський» (далі – Парк) розташований у правобережній частині міста Києва. Парк складається з кількох відокремлених частин різного розміру, які розташовані у Голосіївському, Святошинському та Оболонському районах м. Київ.
Відповідно до Указу Президента України від 27.08.2007 № 794 Парк був створений на площі 4525,52 га в межах Голосіївського району. Указом Президента України від 01.05.2014 р. № 446/2014 територію Парку було розширено на 6462,62 га за рахунок земель КП «Святошинське лісопаркове господарство» без вилучення у землекористувача.

Таким чином, загальна площа Парку становить 10988,14 га, в тому числі 1888,18 га земель, що надаються Адміністрації Парку в постійне користування (Рішення Київради від 26.01.2012 № 69/7406), та 9099,96 га – земельні ділянки, що входять до складу Парку без вилучення, з яких:
-    134,74 га – комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району міста Києва;
-    90,28 га – Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України;
-    15,00 га – Національний університет біоресурсів і природокористування України;
-    2397,32 га – комунальне підприємство «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа» Київського комунального об'єднання зеленого будівництва експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд»;
-    6462,62 га – комунальне підприємство «Святошинське лісопаркове господарство» Київського комунального об'єднання зеленого будівництва експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд».

У відношенні територіальної конфігурації Парк складається з кількох відокремлених масивів: 
1) Голосіївський ліс (разом із Голосіївським парком ім. М.Т. Рильського), що знаходиться в центральній частині Парку. На заході межує з житловими масивами (Мишоловка, Китаїв, Корчувате), на північному заході – з Голосіївським проспектом, на сході – із Національним Експоцентром України, на півдні – з Музеєм народної архітектури і побуту України. 
2) Урочище «Теремки». Знаходиться між проспектом Глушкова, вул. Заболотного і с. Новосілки. З південного заходу урочище межує з сільськогосподарськими угіддями.
3) Урочище «Бичок». Розташоване з обох боків від Столичного шосе південніше мікрорайону Корчувате.
4) Південна частина Парку (урочище «Лісники» та землі на південь від мікрорайону Конча-Заспа). Зі сходу ділянка обмежується Столичним шосе, автотрасою Київ-Українка-Обухів. На півдні та в західній частині межа ділянки проходить по межі м. Київ через хутір Мриги (не включаючи), на півночі межує із землями колишнього с. Чапаєвка.
5) Святошинсько-Біличанський масив – північна частина Парку. Зі сходу межує із мікрорайонами міста Києва (Біличі, Новобіличі, Берковець); в центральній частині знаходиться селище Коцюбинське; на заході межа лісів проходить по заплаві річки Ірпінь, в межах якої розташовані місто Ірпінь та село Романівка.
 

 

Картосхема з інформацією про землекористувачів території НПП "Голосіївський"

Картосхеми функціонального зонування частин НПП "Голосіївський"