Відвідувачам парку

Шановні відвідувачі! Просимо відпочивати відповідально! Як по відношенню до природи, так і один до одного.

Нагадуємо, що національний парк – це не міський парк, не парк культури і відпочинку, не лісопарк, не дендропарк і навіть не парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва

Національний природний парк (НПП) – категорія об’єктів природно-заповідного фонду із найвищим охоронним статусом (поряд із природними та біосферними заповідниками). До складу НПП включаються найбільш цінні в природоохоронному, науковому, рекреаційному, оздоровчому та естетичному відношенні природні комплекси країни. І саме такі масиви природи знаходяться зовсім поруч з нами, перебуваючи в умовах столичного мегаполісу! Це унікальне явище не лише для України, але й для всього світу. Крім того, екосистеми НПП «Голосіївський»¸ серед яких понад 90% території займають ліси, створюють не лише цінний осередок природи, але й мають неабияке екологічне значення для міста Києва.

Збережемо цей надважливий для міста та країни осередок природи разом!

Для найцінніших природних об’єктів і територій, якими є й національні природні парки, законодавством України передбачено особливий режим їх охорони та використання, якого ми просимо вас дотримуватись. На цій сторінці можна ознайомитись із особливостями перебування на території Парку та використання його природних комплексів.

Подбай про природу – і природа подбає про тебе.

Правила поведінки в парку

Витяг з Положення про НПП «Голосіївський» щодо режиму території
Пам’ятка відвідувачам щодо правил пожежної безпеки
Пам’ятка відвідувачам щодо поводження на території НПП «Голосіївський»